mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Mbahet Akademi përkujtimore për heroin e kombit, Ymer Alushani dhe për dëshmorët e martirët e Komoranit
Mbahet Akademi përkujtimore për heroin e kombit, Ymer Alushani dhe për dëshmorët e martirët e Komoranit

Mbahet Akademi përkujtimore për heroin e kombit, Ymer Alushani dhe për dëshmorët e martirët e Komoranit

Me rastin e shënimit të 21-vjetorit të rënies heroike të heroit të kombit, Ymer Alushani (Voglushi), 12 dëshmorëve dhe 37 martirëve të Komoranit, sot është organizuar manifestim përkujtimor. Këshilli Organizativ i Komoranit njoftoi se ky manifestim mbahet sot në orën 17:00 pranë lapidarit të dëshmorëve në qendër të Komoranit.

Kontrolloni gjithashtu

Rreth 600 shkolla në Kosovë janë përmirësuar në vitet e kaluara falë granteve të financuara nga Banka Botërore

Rreth 600 shkolla në Kosovë janë përmirësuar në vitet e fundit falë granteve të financuara nga Banka Botërore

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë, thotë se më shumë se 600 shkolla apo rreth ...