Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Më 17 shtator 2019, rivarroset trupi i dëshmorit, Ragip Xhafer Shylemaja
Më 17 shtator 2019, rivarroset trupi i dëshmorit, Ragip Xhafer Shylemaja

Më 17 shtator 2019, rivarroset trupi i dëshmorit, Ragip Xhafer Shylemaja

Më 17 shtator 2019, trupi i dëshmorit, Ragip Xhafer Shylemaja, zhvarroset nga varrezat në Prishtinë dhe rivarroset në Kompleksin e dëshmorëve, në Koshare. Nisja e familjarëve, veteranëve dhe bashkëluftëtarëve bëhet më 17 shtator në orën 9. 00 nga vendi te Xhamia e Llapit. Ceremonia e varrimit bëhet në orën 12.00 në vendin e caktuar, në Kompleksin Memorial të dëshmorëve, në Koshare.

Kontrolloni gjithashtu

Jetullah Krasniqi

Po përballemi me akuza të një Alfred Hiçkoku të kohës moderne siç ishte Dik Marty”, thotë, Jetullah Krasniqi

Ish- ushtari i UÇK-së, Jatullah Krasniqi nga Prizreni, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Dua ...