KEK
Fillimi / Lajmet / Meliza Haradinaj-Stublla: E duartrokas dhe mirëpres vendimin për rinumërim të 494 vendvotimeve
Meliza Haradinaj-Stublla: E duartrokas dhe mirëpres vendimin për rinumërim të 494 vendvotimeve

Meliza Haradinaj-Stublla: E duartrokas dhe mirëpres vendimin për rinumërim të 494 vendvotimeve

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, njëherësh kandidate për deputete, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar rreth KQZ-së dhe zgjedhjeve. “Duartrokas dhe mirëpres vendimin për rinumërim të 494 vendvotimeve, ndonëse ky proces lëndon besueshmërinë e vendvotimeve të mbetura pa u rinumëruar, rrjedhimisht dëmton besueshmërinë në vërtetësinë e rezultatit final”, ka shkruar Haradinaj-Stublla. Ajo ka dënuar edh aktin vandal të rrahjes së djalit të politikanit Nenad Rashiq. Ministrja në detyrë ka dënuar edhe ofendimet e ulëta që po ndodhin brenda institucionit të KQZ-së, veçanerisht ndaj kryetares Valdete Daka.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...