Mimoza Kusari-Lila

Mimoza Kusari: Nuk kemi përplasje me Amerikën, sa i përket Asociacionit të komunave serbe, por kemi ndryshim mendimesh

Kryetarja e Grupit Parlamentarë të deputetëve të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se Qeveria Kurti nuk ka asnjë përplasje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa i përket Asociacionit të komunave me shumicë serbe, por ka ndryshim mendimesh. Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, ka folur edhe për ftesën që u ka dërguar Ambasada amerikane  në Kosovë për të diskutuar në lidhje me asociacionin. Ajo  ka thënë se në këtë takim janë ftuar përfaqësues por edhe ministra  nga nivele  të ndryshme qeveritare, nga opozita dhe shoqëria civile, të cilët mund të kontribuojnë në çështjen e asociacionit, ka thënë Mimoza Kusari.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit lidhur me Kosovën, e pasqyron fytyrën e vërtetë të kësaj qeverie

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pas publikimit të raportit të Departamentiti Amerikan të Shtetit lidhur …