Ministri, Hoxhaj ka biseduar me diplomatin Bob Corker dhe ish-Sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright

Ministri, Hoxhaj ka biseduar me diplomatin Bob Corker dhe ish-Sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj sot në Uashington ka takuar kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Senatit Amerikan, një mbështetës i Kosovës, Bob Corker, si dhe ish-Sekretaren e Shtetit, Madeleine Albright. Hoxhaj  ka njoftuar Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme të Senatit, Corker për progresin e Kosovës që pas shpalljes së pavarësisë dhe nevojën për t’i thelluar marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve në rrugën e konsolidimit të shtetësisë së vendit tonë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri, Kurti, priti në Prishtinë të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Kryeministri Kurti, sonte pret në takim emisarin e posaçëm të BE-së, Miroslav Lajçak dhe emisarin amerikan, Gabriel Escobar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sonte në mbrëmje do t’i presë në takim emisarin e …