Fillimi / Lajmet / Ministria e Punëve të Jashtme të Austrisë ka reaguar ndaj situatës në pjesën veriore të vendit tonë

Ministria e Punëve të Jashtme të Austrisë ka reaguar ndaj situatës në pjesën veriore të vendit tonë

Ministria e Punëve të Jashtme të Austrisë ka reaguar ndaj situatës në pjesën veriore të vendit tonë dhe ka dënuar ashpër incidentet e mbrëmshme në Kosovë dhe ka thënë se zgjidhja e çështjeve të hapura qëndron në negociata, jo në dhunë. “Ne i dënojmë ashpër incidentet e mbrëmshme në Kosovë. Zgjidhja e çështjeve të hapura qëndron në negociata, jo në dhunë. Të gjitha palët duhet të përmbahen nga hapat përçarës dhe kërcënimet. Dialogu i lehtësuar nga BE është mënyra e vetme për një të ardhme paqësore dhe integrim në Bashkimin Evropian”, thuhet në reagimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Austrisë.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...