Fillimi / Lajmet / Mustafa: Është iluzion të pritet një marrëveshje e qëndrueshme me Serbinë nëse nuk krijohet një zë i unifikuar i Kosovës
Isa Mustafa, thotë se njëherë nuk do të ketë takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti

Mustafa: Është iluzion të pritet një marrëveshje e qëndrueshme me Serbinë nëse nuk krijohet një zë i unifikuar i Kosovës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar për takimin e Berlinit, ku morën pjesë edhe përfaqësuesit e Kosovës. Ai përmes një postimi, ka shkruar se deklaratat e kryetarit Thaçi se atje do të zgjidhë problemin e liberalizimit të vizave dhe atë të Kosovës Lindore si dhe ato të kryeministrit Haradinaj për tarifat dhe kufijtë ishin për konsum të brendshëm, dhe u shuan ende pa u kthyar ata në Kosovë. “Është iluzion të pritet një marrëveshje e qëndrueshme me Serbinë, në qoftë se paraprakisht nuk krijohet një zë i përbashkët i institucioneve të Kosovës dhe i opozitës dhe pozitës për këtë çështje. Për një zgjidhje të tillë duhen të ndodhin zgjedhjet sa më parë në Kosovë”, ka shkruar Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Kryekuvendarja Osmani i ndan mirënjohje delegatëve të Deklaratës së 2 Korrikut që artikuluan pikësynimin për liri

Kryekuvendarja Osmani i ndan mirënjohje delegatëve të Deklaratës së 2 Korrikut që artikuluan pikësynimin për liri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovë, Vjosa Osmani, ka ndarë mirënjohje për përfaqësuesit e legjislaturës e ...