leoni

Ndahet nga jeta ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhavit Elshani-Leopardi

Ndahet nga jeta ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhavit Elshani-Leopardi

Ndahet nga jeta ish-ushtari i UÇK-së, Xhavit Elshani-Leopardi. Lajmin e ka bërë të ditur kandidati për deputet nga NISMA, Zafir Berisha, njëherit ish-bashkëluftëtar i të ndjerit. “I rënd lajmi për vdekjen e mikut dhe bashkëluftëtarit të UÇK-së, Xhavit Elshani-Leopardi. Ngushëllime familjes Elshani dhe gjithë luftëtarëve që ndahen fatin e tyre dhe Kosovës gjatë luftës! I lehtë i qoftë dheu i Kosovës që e deshi shumë”, ka shkruar Berisha.

Kontrolloni gjithashtu

Instituti i Historisë “Ali Hadri” Prishtinë, organizon, Akademinë përkujtimore dhe përuruese të veprës së Akademik Ali Hadrit “Studime dhe kritikë historiografike”

Instituti i Historisë “Ali Hadri” Prishtinë, organizon, Akademinë përkujtimore dhe përuruese të veprës së Akademik …