Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare kompozitori Avni Mula

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare kompozitori Avni Mula

Shuhet një tjetër yll i muzikës shqiptare. Kompozitori Avni Mula ka ndërruar jetë  në moshën 92-vjeçare. Lajmin e ka dhënë vet e bija, tenorja e famshme Inva Mula. Përmes një postimi në rrjetin social, Inva Mula. Ndërsa homazhet për artistin e popullit kryen sot, 30 tetor nga ora 11:00 deri në orën13:00 në hollin e Universitetit të Arteve në Tiranë.

Kontrolloni gjithashtu

Malishevë: U mbajt sesioni shkencor “Qëndresa e Llapushës dhe trojeve tjera shqiptare 1912-1952”

Sot në Malishevë, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 16 Qershorit – Ditës së …