KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe humanisti, Niman Shala
Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe humanisti, Niman Shala

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe humanisti, Niman Shala

Ka ndërruar jetë veterani i luftës Niman Shala i cili gjatë luftës ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në dhënien e ndihmës mjekësore të të plagosurve ushtarak dhe civil në Sektorin e Mjekësisë se UÇK-së, ne Zonën Operative Drenicës. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëluftëtari i tij Zenel Shala.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Gashit nga Sfërka e Klinës

Ndahet nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Gashi nga Sfërka e Klinës

Skënder Rexhepi, komandant i njësitit “Hekuri” gjatë luftës çlirimtare e ka bërë të ditur ndarjen ...