KEK
Fillimi / Institucionet / Në Deçan organizohet ekspozitë me punime të nxënësve të shkollave të komunës së Deçanit

Në Deçan organizohet ekspozitë me punime të nxënësve të shkollave të komunës së Deçanit

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, të martën me datë 04.05.2021, për nderë të Ditës së dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në Deçan organizohet ekspozitë me punime të nxënësve të shkollave të komunës së Deçanit!

Ekspozita hapet në ora 10:00, në pallatin e kulturës “Jusuf Gërvalla”.

Pjesëmarrja juaj nderon luftën e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe gjithë Dëshmorët e Kombit.

Kontrolloni gjithashtu

17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19 në komunën e Ferizajt, ...