KEK
Fillimi / Lajmet / Sami Lushtaku: Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales
Sami Lushtaku: Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales

Sami Lushtaku: Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Drenicës ka thënë se Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales. “Ne nuk kemi nevojë të ushtrojmë presion ndaj askujt. Nëse Kurti është kryeministër i Kosovës kjo punë nuk do koment. Nëse ai nuk e bënë një gjë të tillë ai nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës”, tha Lushtaku. Ai më pas e ka zbutur këtë deklaratë duke thënë se “nuk mund të jetë kryeministër në aspektin moral.

Kontrolloni gjithashtu

Nga testimi i 2.193 mostrave konfirmohen 153 raste të reja me virusin korona, kurse sot janë shëruar 346 të infektuar

Nga testimi i 2.193 mostrave konfirmohen 158 raste të reja me virusin korona, kurse sot janë shëruar 346 të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...