KEK
Fillimi / Njoftime / Në moshën 82-vjeçare ndahet nga jeta nëna e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Aneta Rama
Në moshën 82-vjeçare ndahet nga jeta nëna e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Aneta Rama

Në moshën 82-vjeçare ndahet nga jeta nëna e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Aneta Rama

Ndërron jetë në moshën 82-vjeçare nëna e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Aneta Rama. Zemra e nënës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e dha vetë kreu i qeverisë shqiptare përmes një postimi. “Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë. E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush. Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura që bëre plotë përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mam” ka shkruar Edi Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Të premten në orën 20:00 ndizen qirinj në nderim të viktimave të gjenocidit serb në Kosovë

Të premten në orën 20:00 ndizen qirinj në nderim të viktimave të gjenocidit serb në Kosovë

Të gjithë shqiptarëve nëpër botë janë ftuar nga Qendra “Gjenocidi në Kosovë-Plagët e Hapura” që ...