KEK
Fillimi / Lajmet / Donald Trump refuzon të tërhiqet nga sugjerimi i tij i diskutueshëm që zgjedhjet e nëntorit të shtyhen
Trump: Qeveria libaneze të zhvillojë një hetim të plotë dhe transparent të shpërthimit që shkatërroi Bejrutin

Donald Trump refuzon të tërhiqet nga sugjerimi i tij i diskutueshëm që zgjedhjet e nëntorit të shtyhen

Kryetari i SHBA-së Donald Trump ka refuzuar të tërhiqet nga sugjerimi i tij i diskutueshëm që zgjedhjet e nëntorit të shtyhen, duke këmbëngulur se nuk dëshiron të shohë zgjedhje të shtrembëruara”, pasi ai vazhdon të pretendojë se votimi me postë, i cili pritet të bëhet për shkak të COVID-19, mund t’i hapë rrugën mashtrimeve. Paraardhësi i tij Barack Obama dje ka përshkruar presidentin Trump si “racist dhe seksist”. Në konferencën e tij të fundit për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, Trump kërcënoi të dërgojë Gardën Kombëtare në Portland, Oregon, për të ndaluar protestat e vazhdueshme të Black Livee Matter, ndërsa në mënyrë të pabazuar u përpoq të krahasonte situatën e koronavirusit amerikan me vende si Japonia dhe Australia dhe shtyu rihapjen e shkollave, duke pohuar se të rinjtë janë “pothuajse imunë” ndaj Covid-19.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...