KEK
Fillimi / Lajmet / OBSH: Rritje rekorde të rasteve ditore me koronavirus të premten, me numrin total prej 292,575 personave të infektuar
OBSH: Rritje rekorde të rasteve ditore me koronavirus të premten, me numrin total prej 292,575 personave të infektuar

OBSH: Rritje rekorde të rasteve ditore me koronavirus të premten, me numrin total prej 292,575 personave të infektuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka regjistruar rritje rekorde të rasteve ditore me koronavirus të premten, me numrin total prej 292,575 personave të infektuar për një ditë. Numri më i madh i infektimeve erdhi nga SHBA-ja, pastaj Brazili, India dhe Afrika Jugore, ndërsa numri të vdekurve arriti në 6,812 brenda ditës. Rekordi i fundit i OBSH-së për raste ditore ishte më 24 korrik kur u regjistruan 284,196 raste brenda një dite. Numri i vdekjeve ka qenë mesatarisht rreth 5,200 persona në ditë në muajin korrik, rritje prej mesatares prej 4,600 të të vdekurve në ditë në muajin qershor.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...