Ministri rus S. Lavrov

Në përvjetorin e marrëdhënieve diplomatike, Kroacia mori një kërcënim serioz nga Ministria e Jashtme e Rusis

Në përvjetorin e marrëdhënieve diplomatike, mes Moskës e Zagrebit Kroacia ka marr një kërcënim serioz nga Ministria ruse e Punëve të Jashtme. Ministri rus Sergei Lavrov ka thënë se autoritetet vendore e kanë mbajtur një qëndrim armiqësor ndaj Rusisë. “Autoritetet kroate në muajt e fundit vendosën të trajtojnë Rusinë jashtëzakonisht armiqësore, gjë që është në kontrast të madh me arritjet tona dypalëshe.  Ne besojmë se do të mbizotërojë arsyeja e shëndoshë dhe Kroacia do të kthehet në rrugën e dialogut konstruktiv, thuhet mes tjerash në reagimin e Ministrisë së Jashtme të Rusisë.

Kontrolloni gjithashtu

Hisen Berisha

Si iu përgjigj deputeti e luftëtari i lirisë, Hisen Berisha, deputetit kontrovers të Vetëvendosjes, Haki Abazi, lidhur me veteranët

Deputeti i PDK-së, Berisha ka kritikuar pushtetin për trajtimin e veteranëve, për çka tha se …