leoni

Nesër hapet ekspozita: “Gratë dhe vajzat e UÇK-së”

Nesër hapet ekspozita, “Gratë dhe vajzat e UÇK-së”. Në këtë ekspozitë do të prezantohen  foto nga koleksioni i Mirvete Hasanit me bashkëluftëtaret e saj, gjatë luftës në vitet 1998-1999. Ekspozita do të hapet nesër, më 24 mars, në orën 12.00 në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, në Prishtinë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Me 3 qershor 2023, Shtëpia – muze e dëshmorit “Skënder Rexhepi” në Mrasor, do të jetë e hapur për vizitorë

Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Rahovec, njofton opinionin publik se me 3 qershor …