COVID

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, është paraqitur një rast i ri, është shëruar një infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 54 testime  sa janë bërë në nivel vendi, nuk është paraqitur asnjë rast i ri  me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë i infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot është shëruar një i infektuar. Numri i rasteve aktive,  ka zbritur  në 27 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Përvjetori i Pavarësisë, bëri bashkë me një foto, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe atë të Kosovës, Albin Kurti

Me një ceremoni tashmë tradicionale në qytetin e Vlorës, është ngritur edhe flamuri kuqezi në …