Brickos

Organizohet ecje 36 kilometershe nga Bjeshka e Belegut deri te Maja e Gjeravicës

Ekipi i Visit Deçani së bashku me shumë dashamirës të natyrës nga të gjitha anët e Kosovës, ecje 36 kilometershe nga Bjeshka e Belegut deri te Maja e Gjeravicës me 2656m/lartësi mbi detare! Kjo ecje është tepër e veçantë për shkak se ky shteg rrethohet me pamje të bjeshkëve më të larta në kufirin Kosovë – Shqipëri – Mal i zi, po ashtu takon edhe 4 liqej të mahnitshëm përgjatë rrugës. Ditë pas dite, Deçani po e merr epitetin e merituar të kryeqendrës turistike me angazhimin dhe dashurinë me të cilën po punohet.

May be an image of 11 people, people fishing and people camping

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Haliti vizitoi punimet në asfaltimin e 24 rrugëve në Sadovinë të Muhaxherëve

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka vizituar sot fshatin Sadovinë e Muhaxherëve, ku …