Brickos

Pacolli: Sot jetojmë në liri, por nuk duhet ta harrojmë të kaluarën, i kemi ende mbi 1660 persona të pagjetur

Pacolli: Sot jetojmë në liri, por nuk duhet ta harrojmë të kaluarën, i kemi ende mbi 1660 persona të pagjetur

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli ka thënë se e kaluara nuk duhet të harruar pasi sot kemi ende mbi 1660 persona të pagjetur. Këtë gjë ia kishte sjellur Pacollit në mendje një shtëpi e shkatërruar nga forcat serbe, të cilën e kishte parë rrugës.

“Rrugës duke udhëtuar me makinë, ndalova për pak çaste duke shikuar këtë shtëpi të shkatërruar nga forcat serbe. Ne sot jetojmë në liri, por nuk duhet harruar e kaluara. Sot kemi ende mbi 1660 persona të pagjetur”, ka shkruar ai në një postim në rrjetin social.

Kontrolloni gjithashtu

Britania e Madhe: Kosova e Serbia duhet të jenë të përfshira në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja

Sigurimi i pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës ishte tema e diskutuar në seancën e fundit …