kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Pas konfirmimit të Gjykatës Supreme ka filluar rinumërimi 1. 472 vendvotimeve, për zgjedhjet e 6 Tetorit
QNR

Pas konfirmimit të Gjykatës Supreme ka filluar rinumërimi 1. 472 vendvotimeve, për zgjedhjet e 6 Tetorit

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka bërë me dije se pas  konfirmimit të Gjykatës Supreme,  tashmë ka filluar  rinumërimi i  1. 472 vendvotimeve, për të cilat ka vendosur Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Aktualisht në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka filluar procesi i rinumërimit të vendvotimeve. Zgjedhjet e parakohshme të 6 Tetorit edhe pse u zhvilluan me korrektësi e përgjesëi nga votuesit dhe rezultati u pranua nga të gjitha partitë politike, në fund u konstatua se në procesin e numërimit ishin bërë shkelje të rënda dhe vota e lirë e qytetarëve në shumë raste ishte deformuar  sidomos nga komisionarët.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...