kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Pas shumë takimesh të mbajtura Vetëvendosje dhe LDK pritet që javën tjetër ta finaliziojnë programin qeverisë
Pas shumë takimesh të mbajtura Vetëvendosje dhe LDK pritet që javën tjetër ta finaliziojnë programin qeverisë

Pas shumë takimesh të mbajtura Vetëvendosje dhe LDK pritet që javën tjetër ta finaliziojnë programin qeverisë

Javën tjetër pritet që Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës të finaliziojnë programin qeverisë, pas një varg takimesh të mbajtura në nivel të grupeve punuese. Albulena Haxhiu, nga Vetëvendosje thotë se për shumë nga temat e shtruara ndërmjet ekipeve punuese ka pajtueshmëri. Ajo shprehet e bindur se nuk do të ketë probleme sa i përket pozicionimeve të këtyre dy partive në temat e mëdha për vendin. Haxhiu shprehet e bindur  se shumë shpejt do të finalizohet programi qeverisës për t’i hapur rrugë nënshkrimit të marrëveshjes finale e cila do të bëhet pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve.

 

Kontrolloni gjithashtu

KMDLNJ vlerëson se çështja e personave të zhdukur nuk është trajtuar si e drejtë elementare e njeriut

KMDLNJ: Çështja e personave të zhdukur nuk është trajtuar si duhet por është eksperimentuar me mbetje mortore

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut me anë të një komunikate ...