KEK
Fillimi / Institucionet / Pastrohen Varrezat e Vjetra të Qytetit në Ferizaj

Pastrohen Varrezat e Vjetra të Qytetit në Ferizaj

Aksioni për pastrimin dhe mirëmbajtjen e vazhdueshme të Varrezave të Vjetra të Qytetit të Ferizajt po vijon edhe këtyre ditëve. Këtë fundjavë, drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, Arben Halili doli në inspektim të këtij aksioni, për të ndjekur nga afër punën që po kryhet tash e sa kohë në mirëmbajtjen e varrezave. Drejtori Halili tha se aksione të tilla po ndërmerren vazhdimisht dhe se si i tillë, ky aksion është kryer më parë edhe në Varrezat Katolike, ato ortodokse dhe në Varrezat e Vjetra të Qytetit.

Kontrolloni gjithashtu

17 raste të reja pozitive me COVID-19 në Ferizaj dhe 28 të shëruar

Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19 në komunën e Ferizajt, ...