Edi Rama

Rama i përgjigjet Bildt: Shqipëria qëndron si shkëmb

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur me anë të një postimi bashkëkryesuesit të Këshillit Europian për Marrëdhëniet me Jashtë, Carl Bildt. “I dashur Carl Bildt, Shqipëria qëndron si shkëmb! Ne po ndërtojmë shtet dhe askush nuk na largon nga rruga jonë drejt drejtësisë, rritjes dhe punës”, ka shkruar Rama, raporton Top Channel. Një ditë më parë zyrtari i KE-së deklaroi se Shqipëria është në prag të një kolapsi politik me një postim në profilin e tij në Twitter.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …