Ahmeti:

Shpend Ahmeti: Është papërgjegjësi e LDK-së dhe Vetëvendosjes që nuk po tregojnë gatishmëri për dialogun

Bashkëdrejtuesi i dialogut me Serbinë, dhe kryetari i Prishtinë Shpend Ahmeti, bëri të ditur se në takimin e sotëm informuan krerët shtetëror për temat të cilat do të diskutohen në Bruksel, e që sipas tij janë çështja e të zhdukurve, të zhvendosurit, pronat, çështjet ekonomike, trashëgimia kulturore dhe kërkesat që Kosova duhet t’i ngrehë ndaj Serbisë. Edhe Ahmeti, sikurse Veseli, tha  se është papërgjegjësi e LDK-së dhe Vetëvendosjes që nuk po tregojnë gatishmëri për t’u ulur në tavolinën për dialogun. Ai bëri të ditur se delegacioni shtetëror është në pritje të dokumentacionit të Presidencës për dialogun me Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

Deminuesit e forcave të KFOR-it, kanë asgjësuar një sasi të dyshimtë të municionit të zbuluar në Mitrovicën e Jugut

Misioni i KFOR-it, në Kosovë ka ndërhyrë për të asgjësuar në mënyrë të sigurt një …