Covid

Sot ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 720 raste të reja, ndërsa janë shëruar 159 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  4 mijë e 785    testime  sa janë kryer  në nivel vendi, 720 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore ka vdekur  një i infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar  159  të infektuar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve  nga fillimi i pandemisë dy vjet më parë ka arritur në është 158 mijë e 909. Numri i rasteve aktive është ngritur në 5 mijë  e  678 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Përfaqësuesit e Qeverisë, BQK-së dhe të Trustit takohen sot për të diskutuar zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbjen

Sot, në Prishtinë pritet të mbahen protesta për lejimin e tërheqjes së një përqindjeje të mjeteve të Trustit pensional

Sot, në orën 12.00 në Prishtinë pritet të mbahen protesta  për lejimin e tërheqjes së …