Covid

Sot ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 860 raste të reja, janë shëruar 1 mijë e 1 mijë e 155 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 2 mijë e 469 testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 860 të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore ka vdekur një i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar  1 mijë e 155 të infektuar. Numri i rasteve aktive,  ka zbritur  në 6 mijë e 925  të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Komandanti i UÇK-së gjatë luftës, Sylejman Selimi lirohet me kusht nga burgu pasi ka kryer 2/3 e dënimit

Sylejman Selimi: Adem Jashari ishte lider dhe personalitet qendror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës, Sylejman Selimi. Kryekomandantin  legjendar,  Adem Jashari, e …