kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Njoftime / Sot mbushen 20 vjet nga “Dita e Martirëve” në Korishë të Prizrenit
Sot mbushen 20 vjet nga “Dita e Martirëve” në Korishë të Prizrenit

Sot mbushen 20 vjet nga “Dita e Martirëve” në Korishë të Prizrenit

Sot mbushen 20 vjet nga “Dita e Martirëve” në Korishë të Prizrenit, ku  ushtria dhe policia serbe popullsinë e pafajshme shqiptare të kësaj ane e vendosi në një kazermë, me qëllim që të goditej nga NATO-ja. Më 13 maj 1999, u krye masakra e tmerrshme nga ushtria dhe policia serbe mbi popullatën e kësaj ane dhe fshatrave përreth duke i ndalur civilët e fshatrave Korishë, Budakovë, Bllacë, Reshtan, Mushtisht dhe Grejkoc, duke vrarë 77 prej tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Më 17 korrik do të përkujtohet 21 vjetori i Epopesë së Rahovecit dhe luftimeve që bënë krenarë gjithë popullin shqiptar

Më 17 korrik do të përkujtohet 21 vjetori i Epopesë së Rahovecit dhe luftimeve që bënë krenarë gjithë popullin shqiptar

Më 17 korrik do të përkujtohet 21 vjetori i Epopesë së Rahovecit dhe luftimeve që ...