Dituria Islame

Sot në Prishtinë në orën 18:00, hap punimet Konferenca shkencore “Revista, Dituria Islame”

Sot në Prishtinë, në orën 18:00, i hap punimet Konferenca shkencore “Revista Dituria Islame”-  tri dekada jetë, punë, sfida dhe suksese”. Në hapje të konferencës përveç Myftiut të Kosovës, Naim Tërnava do të jenë të pranishëm edhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Ipeshkvi i Ipeshkvisë së Kosovës, Dodë Gjergji, Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqiprisë, Skender Bruçaj, Reisi i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sulejman Rexhepi, kryetari i Prishtinës, z. Shpend Ahmeti dhe shumë të ftuar të tjerë. Konferenca hap punime në “SWISS DIAMOND HOTEL” (salla Diar), në orën 18:00. Ndërsa pjesa shkencore e konferencës do të mbahet të shtunën dhe të dielën në selinë e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Deminuesit e forcave të KFOR-it, kanë asgjësuar një sasi të dyshimtë të municionit të zbuluar në Mitrovicën e Jugut

Misioni i KFOR-it, në Kosovë ka ndërhyrë për të asgjësuar në mënyrë të sigurt një …