Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Sot në Tiranë mblidhet për herë të parë Komisioni hetimor për shkarkimin e kryetarit të Shqipërisë, Ilir Meta
Sot në Tiranë mblidhet për herë të parë Komisioni hetimor për shkarkimin e kryetarit të Shqipërisë, Ilir Meta

Sot në Tiranë mblidhet për herë të parë Komisioni hetimor për shkarkimin e kryetarit të Shqipërisë, Ilir Meta

Komisioni hetimor për shkarkimin e kryetarit të Shqipërisë, Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë. Sipas agjendës së publikuar në faqen e Kuvendit bëhet e ditur se komisioni do të mblidhet në orën 13:00 ku në rend të ditës është konstituimi i Komisionit Hetimor të Kuvendit, deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit, zgjedhja  e sekretarit të Komisionit Hetimor si dhe caktimi i relatorëve për hartimin e projekt rregullores së Komisionit dhe të planit paraprak të hetimit.Kuvendi i Shqipërisë, gjatë seancës të së hënës, miratoi me 101 vota pro dhe 6 kundër ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, me argumentin se ka shkelur rëndë Kushtetutën, me dekretin për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Kontrolloni gjithashtu

Mogherini

Mogherini shpreh keqardhje që liderët evropianë nuk u pajtuan edhe pse Shqipëria e Maqedonia kanë bërë përparime

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, në largim, Federica Mogherini tha se liderët e Bashkimit Evropian ...