kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj thotë se masakra e Srebrenicës mbetet njolla të pa shlyera në ndërgjegjen e njerëzimit
Haradinaj e mirëpritet emërimin e Richard Grenell si i dërguar i posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi

Haradinaj thotë se masakra e Srebrenicës mbetet njolla të pa shlyera në ndërgjegjen e njerëzimit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi ka kujtuar masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, masakrën e Srebrenicës. Haradinaj ka thënë që kjo masakër na kujton një epokë të errët dhe “një akt barbar të një regjimi mizor”. “Në 24 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, nderojmë me respekt mijëra viktima civile, fëmijë, gra, të moshuar, njerëz të pafajshëm dhe të pambrojtur. Kjo masakër, na e kujton një epokë të errët dhe një akt barbar të një regjimi mizor”. “Masakra në Srebrenicë dhe vrasjet tjera masive në Ballkan nga regjimi i Millosheviqit dhe vartësve të tij, mbeten njolla të pa shlyera në ndërgjegjen e njerëzimit, derisa nuk vendoset drejtësia e munguar. Sot, Kosova është me popullin e Bosnjës, me familjet dhe dhimbjen e tyre”, ka shkruar Haradinaj

Kontrolloni gjithashtu

Banorët e Busavatës së Dardanës, kanë protestuar kundër mbylljes së shumë shkollave në këtë komunë

Banorët e Busavatës së Dardanës, kanë protestuar kundër mbylljes së shumë shkollave në këtë komunë

Banorët e Busavatës së Dardanës, sot kanë protestuar para Ministrisë së Arsimit ,Shkencës dhe Teknologjisë, ...