KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në vendin tonë po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm
Sot në vendin tonë po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm i shoqeruar me rejshe shiu dhe breshër

Sot në vendin tonë po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm

Sot në Kosovë po mban mot jashtëzakonisht i paqëndrueshëm. Rrebeshe lokalisht shumë të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër kanë përfshirë shumë rajone të Kosovës. Reshje breshri ka pasur sidomos në rajonin e Pejës, ku janë dëmtuar edhe shumë kultura bujqësore. Reshjet pritet të intensifikohen gjatë ditës, derisa është paralajmëruar edhe për vërshime të mundshme.

Kontrolloni gjithashtu

Gastronomet kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre

Të pakënaqur nga mungesa e përkrahjes financiare nga institucionet dhe mos shfuqizimin e masave ndaj ...