Covid

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar nga virusi korona, janë paraqitur 10 raste të reja, janë shëruar 13 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 231    testime sa janë bërë në nivel vendi, 10 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk  është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 13  të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 711. Numri  përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në  232  të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Kuvendit

Ka dështuar interpelanca ndaj kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Nga 104 deputetët e pranishëm në sallën e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, 61 kanë …