KEK
Fillimi / Lajmet / Sot nuk u shënua asnjë rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 16 raste të reja, janë shëruar 33 të infektuar
Sot nuk u shënua asnjë rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 16 raste të reja, janë shëruar 33 të infektuar

Sot nuk u shënua asnjë rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 16 raste të reja, janë shëruar 33 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtare të Shëndetit Publik   ka njoftuar se në 24 orët e fundit, nga testimi i 2280 rasteve të dyshuara me virusin korona, janë konfirmuar 16 të infektuar. Gjatë kësaj periudhe kohore  nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, ndërsa janë  shëruar 33 të infektuar.  Numri i përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në 464 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...