Fillimi / Lajmet / Niko Peleshi: Kosova nuk është çerek shteti, as gjysmë shteti, por shtet në kuptimin e plotë të fjalës
Niko Peleshi: Kosova nuk është çerek shteti, as gjysmë shteti, por shtet në kuptimin e plotë të fjalës

Niko Peleshi: Kosova nuk është çerek shteti, as gjysmë shteti, por shtet në kuptimin e plotë të fjalës

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Shqipërisë, Niko Peleshi ka thënë se të gjitha vendet në  NATO dhe në Bashkim Evropian,  duhet të jenë të kujdesshëm e të qartë e t’i ‘kalibrojnë’ mirë qasjet dhe deklaratat që të mos mbeten të paqarta, sidomos në situata si ajo e pak javëve më parë, kur ushtria serbe i afrohet kufirit të Kosovës Ai përmes një postimi u shpreh se, Kosova nuk është as çerek shteti, as gjysmë shteti, por shtet në kuptimin e plotë të fjalës. Këto deklarata ai i bëri gjatë sesionit të bashkëpunimit NATO-BE në takimin e ministrave të Mbrojtjes së vendeve aleate në Bruksel.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...