Sulm i armatosur në veri të Turqisë, vriten dy policë

Sulm i armatosur në veri të Turqisë, vriten dy policë

Situata e sigurisë në Turqi është buzë përshkallëzimit të përgjithshëm. Autoritetet turke thonë se dy policë janë vrarë teksa po mbanin sigurinë një postbllok rrugor në zonat veriore të vendit. Nga ky sulm janë lënduar edhe pesë oficerë të tjerë si dhe një civil. Mësohet se sulmi ka ndodhur në qytetin Macka, shumë afër Detit të Zi. Sipas medieve lokale, sulmuesit hapën zjarr dhe hodhën granata në drejtim të oficerëve.

Kontrolloni gjithashtu

21 vjet nga masakra mizore e civilëve shqiptarë në Mejë të Gjakovës nga forcat policore e ushtarake serbe

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, kanë shkallë tejet të ulët të përfundimit me aktgjykime

Procedurat ligjore për krime të luftës, që ka kryer Serbia në Kosovë, vazhdojnë të kenë …