Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Të dielën 87 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë, ndërsa 31 të tjerë janë shëruar
Të dielën 87 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë, ndërsa 31 të tjerë janë shëruar

Të dielën 87 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë, ndërsa 31 të tjerë janë shëruar

Numri i personave që po rezultojnë pozitiv me Covid-19 në Kosovë vazhdon të jetë i lartë. Të dielën kanë rezultuar pozitiv edhe 87 persona, kurse lajm i mirë është se janë shëruar 31 të tjerë. “Më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 87 raste pozitive”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Edhe në ditën e katërt të intervistimit të kryetarit Thaçi bashkatdhetarët nga po vazhdojnë të mbështesin atë

Edhe në ditën e katërt të intervistimit të kryetarit Thaçi në Hagë, bashkatdhetarët po vazhdojnë ta mbështesin atë

Edhe në ditën e katërt të vazhdimit të intervistimit të kryetarit të Republikës së Kosovës, ...