Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e viziton sot Kosovën, ai do të takohet me kryetarin Thaçi dhe kryeministrin Hoti
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e viziton sot Kosovën, ai do të takohet me kryetarin Thaçi dhe kryeministrin Hoti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e viziton sot Kosovën, ai do të takohet me kryetarin Thaçi dhe kryeministrin Hoti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do ta vizitojë Kosovën. Vizita e tij ka të bëjë me situatën e krijuar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale për kryetarin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Po ashtu bëhet e ditur se  kjo është edhe njëra ndër arsyet që Thaçi ka shtyrë adresimin e tij publik të cilin e kishte paraparë ta mbajë sot. Shefi i qeverisë shqiptare sot do të takohet me kryetarin e Kosovës, kryeministri dhe me liderët e partive politike.

Kontrolloni gjithashtu

Edhe në ditën e katërt të intervistimit të kryetarit Thaçi bashkatdhetarët nga po vazhdojnë të mbështesin atë

Edhe në ditën e katërt të intervistimit të kryetarit Thaçi në Hagë, bashkatdhetarët po vazhdojnë ta mbështesin atë

Edhe në ditën e katërt të vazhdimit të intervistimit të kryetarit të Republikës së Kosovës, ...