MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Të dielën me 7 prill në orë 14:00 në Gllogjan varroset luftëtarja e lirisë, studiuesja dhe veprimtarja, Fetnete Ramosaj
Fetnete Ramosaj

Të dielën me 7 prill në orë 14:00 në Gllogjan varroset luftëtarja e lirisë, studiuesja dhe veprimtarja, Fetnete Ramosaj

Ditën e diel,  më 7 prill në orën 14:00 në Kompeksin e Varrezave të Dëshmorëve të Kombit, në Gllogjan do të bëhet varrimi i luftëtarës së lirisë, intelektuales, studiueses dhe veprimtares, Fetnete Ramosaj. Këshilli Organizativ i varrimit njofton se paraprakisht në orën 12:00 do të bëhen homazhe pranë Arkivolit, në Hollin e Pallatit “Jusuf Gervalla” në Deçan. Pastaj në orën 13:00 do të mbahet mbledhje komomorative në Shtëpinë e Kulturës Jusuf Gervalla”.

 

Kontrolloni gjithashtu

Mitrovica Veriore dhe Zveçani futën në karantinë, reagon Thaçi, thotë kjo është papërgjegjshmëri e Qeverisë së Kosovës

Mitrovica Veriore dhe Zveçani futën në karantinë, reagon Thaçi, thotë kjo është papërgjegjshmëri e Qeverisë

Kryefjalë e ditës së shtune ishte veriu i Kosovës. Atje, dy komuna, Mitrovica Veriore dhe ...