KEK
Fillimi / Institucionet / Të mërkurën do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së Ministrit të Kulturës Rinisë dhe Sportit

Të mërkurën do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së Ministrit të Kulturës Rinisë dhe Sportit

Të mërkurën (05.02.2020), në ora 13:30, do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së pozitës së ministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës. 

Ish-ministri Kujtim Gashi do t’i dorëzojë detyrën ministres së re Vlora Dumoshi për të udhëhequr Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit në këtë mandat qeverisës.

Ceremonia e pranim-dorëzimit do të ndodh në kabinetin e ministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Kontrolloni gjithashtu

Pastrohet deponia për mbeturina inerte në Shkozë të Junikut

Komuna e Junikut në vazhdën e aktivitete “Për Junikun e Pastër dhe Ekologjik” po vazhdon ...