Airport Adem Jashari
kek
MIT
tv dielli
Fillimi / Njoftime / KryetariThaçi ndanë dekoratën me urdhrin “Hasan Prishtina” për veprimtarin e çështjes kombëtare Kasim Haxhimurati
Thaçi ndanë dekoratën ne urdhrin “Hasan Prishtina” për veprimtarin e çështjes kombëtare Kasim Haxhimurati

KryetariThaçi ndanë dekoratën me urdhrin “Hasan Prishtina” për veprimtarin e çështjes kombëtare Kasim Haxhimurati

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë dekoratën më urdhrin “Hasan Prishtina” pas vdekjes Kasim Haxhimurati për kontributin e dhënë për veprimtari kombëtare. Kasimi gjatë gjithë jetës ishte në shërbim të atdheut. Ishte i burgosur politik ndërsa gjatë luftës kishte furnizuar UÇK-në me armatim. Këtë dekoratë në emër të kryetarit Thaçi nënës Sadije ia dorëzoi shoku dhe bashkëveprimtari i Kasimit, Azem Syla-Daja.

Kontrolloni gjithashtu

Lahi Brahimaj: Njoftim përkujtimor për jetët e pafajshme të humbura 21 vite më parë, në Kralan

Kujtojmë sot jetët e pafajshme të humbura 21 vite më parë në Kralan. Gjenocidi serb ...