Tim Judah

Tim Judah: Serbia nuk mund të pushtojë Kosovën, pasi NATO-ja është e pranishme dhe ka mandat për ta mbrojtur

Gazetari i Britanisë së Madhe, Tim Xhudah ka replikuar  me deputetin ukrainas dhe anëtarin e delegacionit të Ukrainës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës ka reaguar pas tensioneve në veri të Kosovës, Aleksej Gonçarenko, i cili është cituar të ketë deklaruar se nëse Serbia pushton Kosovën, atëherë Ukraina duhet ta mbrojë atë. Gazetari Tim  Xhudah ia përkujtoi  z.  Gonçarenko  se Serbia nuk mund të pushtojë Kosovën, pasi NATO-ja ka një mandat për ta mbrojtur atë në rast të sulmit nga kushdo qoftë.

Kontrolloni gjithashtu

Dardan Molliqaj: Asociacioni qëndron prapa veprimeve të kryeministrit Albin Kurti, të cilat lidhen me tensionet në veri të vendit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Asociacioni qëndron prapa veprimeve …