KEK
Fillimi / Lajmet / Tim Judah: Ushtria e Serbisë i afrohet kufirit të Kosovës pas vendosjes së policisë së vendit në veri
Tim Judah

Tim Judah: Ushtria e Serbisë i afrohet kufirit të Kosovës pas vendosjes së policisë së vendit në veri

Ushtria e Serbisë i afrohet kufirit me vendin tonë  pas vendosjes së policisë së Kosovës  në veri, ka raportuar gazetari i mirënjohur, Tim Xhudah, i cili zhvillimet e së hënës i ka quajtur si “thyerje duarsh” në mes të Aleksandër Vuçiq dhe Albin Kurtit. Krejt kjo  ka ndodhur pasi që Qeveria e Kosovës ka vendosur rregulla të njëjta lidhur me licencat e veturave, sikurse që bën Serbia me ato nga Kosova”, ka shkruar gazetari Tim Xhudah, i cili ka shpërndarë një video ku shihen automjete ushtarake në afërsi të Novi Pazarit.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...