Fillimi / Opinione / Fatmir Hasani: Agim Bahtiri i ka rreth 400 të zënë me punë, edhe pse nuk duhet t’ i ketë më shumë se 100, e ka ba harem
Bahtiri

Fatmir Hasani: Agim Bahtiri i ka rreth 400 të zënë me punë, edhe pse nuk duhet t’ i ketë më shumë se 100, e ka ba harem

Fatmir Hasani nga Lëvizja Vetëvendosje dega në Mitrovicë, ka hedhur akuza në drejtim të kryetarit aktual të Mitrovicës Agim Bahtiri, i cili po ashtu është pjesë e kësaj partie  nga viti 2019.

Hasani në “Frontal” tha se Bahtiri e ka bërë harem komunën duke punësuar femra, të cilat, sipas tij, kur nuk i do më i largon nga puna.

“Unë jam anëtar i LVV-së qysh moti dhe do të qendrojë në Lëvizjen Vetëvendoje…Agim Bahtiri e ka keqmenaxhu Mitrovicën, më vjen turp me thënë por Komuna e Mitrovicës është e stërngarkume me punëtorë që i ka rreth 400, duhet mi pas rreth 100. Edhe qytetarët e Mitrovicës thonë se veçse e kanë bërë harem… Një njeri që është babagjysh e merr femra që i punëson, kur nuk kanë kurrfarë lidhje, ajo është e turpshme dhe më i afërt është dr. Armend Agolli me ideologjinë e Vetëvendosjes  sesa që është Agim Bahtiri”, ka deklaruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

KQZ

RKL: Humbësit e zgjedhjeve vendore, nuk kanë më kredibilitet për të qeverisur vendin

Ku treti elektorati i “guximtarëve” të listës së kryetares Vjosa Osmani dhe ministres, Donika Shvarc, ...