Vazhdon pastrimi i përrockave dhe hapja e kanaleve në Viti

Komuna e Vitisë, me qëllim të mbrojtjes nga vërshimet dhe mbrojtjen e tokave bujqësore, po vazhdon pastrimin e përrockave dhe hapjen e kanaleve në tërë territorin e komunës.

Ndërsa këto ditë është duke u punuar në fshatrat Sadovinë e Çerkezëve, Sllatinë e Poshtme dhe tek vendi i quajtur “Gilbush”.

May be an image of motorcycle, dirt bike and grass

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Ramosaj ka pritur në takim drejtoreshën e Aktivitetit të USAID-it “Qeverisja e Pronës”, znj. Jennifer Ober

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, ka pritur në takim drejtoreshën e Aktivitetit të …