Agim Veliu: Në koalicion më Lëvizjen Vetëvendosje duamë të hyjmë si të barabartë dhe jo të nënshtruar

Veliu: LDK-ja shumë shpejt do të dalë me emrin e kandidatit për kryeministër

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu, ka bërë me dije se shumë shpejt organet e kësaj partie do të dalin me emrin e kandidatit për kryeministër. Ndërsa, sa i përket koalicioneve parazgjedhore ai ka treguar se janë në negociata me disa subjekte politike. “Jemi në biseda me disa subjekte politike, por ende nuk ka vendim të partisë lidhur me koalicionet”, ka thënë Veliu për “Telegrafin”. Ndërkohë gjatë të shtunës kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka konfirmuar se nuk do të jetë kandidat i kësaj partie për kryeministër.

 

Kontrolloni gjithashtu

Përfaqësuesit e Qeverisë, BQK-së dhe të Trustit takohen sot për të diskutuar zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbjen

Sot, në Prishtinë pritet të mbahen protesta për lejimin e tërheqjes së një përqindjeje të mjeteve të Trustit pensional

Sot, në orën 12.00 në Prishtinë pritet të mbahen protesta  për lejimin e tërheqjes së …