MIT KS
Fillimi / Lajmet / Veseli e Haradinaj premtojnë mbështetje të duhur institucionale për personat me nevoja të veçanta
Veseli e Haradinaj premtojnë mbështetje të duhur institucionale për personat me nevoja të veçanta

Veseli e Haradinaj premtojnë mbështetje të duhur institucionale për personat me nevoja të veçanta

Dy krerët e institucioneve të Kosovës, kryekuvendari, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë marr pjesë sot në Miniolimpiadën për personat me nevoja të veçanta që u zhvillua në Vushtrri. Veseli dhe Haradinaj theksuan se ky komunitet gjithnjë do ta ketë mbështetjen e duhur nga institucionet përkatëse. Kryetari i Kuvendit, tha se ardhja këtu dëshmon për përkrahjen e fuqishme nga institucionet ndaj kësaj kategorie, ndërsa i ftoi që dhe këta të marrin përgjegjësi për të zhvilluar Kosovën. Ndërkaq, kryeministri tha se kanë bërë disa punë të mira për këtë komunitet, dhe theksoi  se nuk do të ndalen për t’i mbështet në të gjitha fushat.

 

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi

Kryetari, Thaçi, kërkoi nga Kuvendi që ta formojë sa më shpejt Qeverinë e re, e cila do të drejtohet nga Avdullah Hoti

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Kuvendi që ta formojë sa më shpejt ...