kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Përpjekjet e zyrtarëve serbë në Veri për të inskenuar katastrofë humanitare janë të papranueshme
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj nuk i komenton paralajmërimet e Hoxhajt për tërheqjen e njohjeve

Haradinaj: Përpjekjet e zyrtarëve serbë në Veri për të inskenuar katastrofë humanitare janë të papranueshme

Kryeministri, Haradinaj ka deklaruar se përpjekjet e zyrtarëve  dhe afaristëve serbë në Veri të Mitrovicës të koordinuar me Beogradin zyrtar, për të paraqitur katastrofë humanitare në veri të Kosovës janë të papranueshme dhe të dënueshme. Plani që po përgatitet nga njerëz të caktuar në veri, për të cilën Qeveria e Kosovës është e informuar. Në bazë të këtyre informatave, mësohet se pjesë e organizimit të këtij plani janë Radosh Petroviq, Goran Vllashkoviq, Bojan Jakshiq, Sllavisha Staniq, Radulle Steviq. Sipas burimeve të mekanizmave të sigurisë së Kosovës, ky organizim do të asistohet me logjistikë dhe forma tjera edhe nga organizata e ashtuquajtur Mbrojtja civile në veri, e cila udhëhiqet nga Stevo Paviçeviq. Ne nuk do të qëndrojmë duarkryq përballë këtyre tendencave për destabilizim dhe ftojmë kryetarët e komunave në veri dhe qytetarët të mos bien pre e këtyre provokimeve”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...