Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / 21 vjet nga rënia heroike e dëshmorëve të kombit Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi
21 vjet nga rënia heroike e dëshmorëve të kombit Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

21 vjet nga rënia heroike e dëshmorëve të kombit Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi

Para 21 vite më parë, më 2 dhjetor 1998 në Prishtinë kanë rënë heroikisht dëshmorët e kombit Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi. Ata u vranë nga shërbimi sekret serb në afërsi të Qendrës së Studentore derisa ndodheshin në një mision ushtarak në kryeqytet. Dëshmorët e kombit qenë në mesin e shumë djemve dhe vajzave shqiptare që ua mësynë shtigjeve të lirisë dhe ndër të parët që ecen kësaj rruge. Tre dëshmorët janë dekoruar nga Presidenca e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...