Haxhiu sulmon rëndë kryetarin Thaçi me cilësimet ‘kriminel’ e ‘tradhtar’

Albulenë Haxhiu: Marrëveshje me Malin e Zi do të zhbëhet, pasi Kosova nuk ka territor për të falur

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka shkruar se kjo marrëveshje me Malin e Zi do të zhbëhet, Kosova nuk ka territor për të falur. Deputetja e Vetëvendosjes këtë raport e ka quajtur të porositur. “Të anashkalosh ekspertët vendas dhe të angazhosh ca diplomatë për vlerësimin e vijës kufitare me Malin e Zi, kjo ndodh vetëm tek ne! Të copëtojnë gjithandej dhe pastaj të thonë “është e ligjshme”! Nëse Malit të Zi i janë falë mbi 8.000 hektarë, merreni me mend çfarë do të na bëjnë me demarkacionin me Serbinë, nëse i tolerojmë!! Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi do të zhbëhet sepse ne NUK kemi territore për të falur! Rezultatet e porositura nuk na zmbrapsin!”, ka shkruar Haxhiu.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Besueshmëria e BE-së po dëmtohet nga mungesa e suksesit në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Parlamenti Evropian në rezolutën  që e miratoi të enjten, konstaton se besueshmëria e Bashkimit Evropian …